5 приголомшливих фактів про алкоголь

Опубліковано: 14 Квітня 2021Японці п’ють алкогольний суп, аби зігрітися, а вчені доводять, що мозковий штурм ефективніший, якщо проводити його за випивкою.

Доки ти продовжуєш гуглити про те, як побороти похмілля і яким вином спокусити на першому побаченні, стрічка новин у творчих та наукових ресурсах поповнюється фактами про алкоголь, що приємно шокують.

Сьогодні ми хочемо поділитися деякими з них.


МОЗОК ОДНАКОВО РЕАГУЄ НА АЛКОГОЛЬ ТА МУЗИКУ

Вчені зі Спільноти Нейробіології слідкували за активністю мізків людей під час МРТ. Частина з них просто мовчки лежала і чекала закінчення експерименту, частина — слухала плейлист з популярними піснями.

Виявилося, що прослуховування музики збуджувало в мізках систему, яка відповідає за винагороду. Саме ця система допомагає нам отримувати задоволення від грошей, їжі та алкоголю.


В ЯПОНІЇ ПРОДАЄТЬСЯ СУП ШВИДКОГО ПРИГОТУВАННЯ З САКЕ

Нехай Японія і вважається іншим культурним всесвітом, проте зігріваючі напої взимку ми любимо однаково.

Nihonshu no Dashiwari — суп швидкого приготування з саке та традиційного бульйону даші в співвідношенні 1:3. Зараз його можна знайти на полицях будь-якого японського супермаркету.


АЛКОГОЛЬ ДОПОМІГ ЛЮДСТВУ ЕВОЛЮЦІОНУВАТИ

Автори книги “Алкоголь і люди: довга і соціальна справа”, Хокінг і Дарбан, припускають, що перезрілі фрукти з низьким вмістом алкоголю допомогли нам виграти в боротьбі з іншими приматами.

Яким чином?

Близько 10 мільйонів років тому люди навчилися засвоювати алкоголь. Відбулася генетична мутація. Ми почали отримувати від нього задоволення, використовувати його для поліпшення соціальних зв’язків, завдяки чому швидше еволюціонували.

Вчені вважають, що основна проблема вживання алкоголю сьогодні — не сам продукт, а його доступність у високих концентраціях.


МОЗКОВИЙ ШТУРМ ПРОХОДИТЬ КРАЩЕ, ЯКЩО НА НЬОМУ Є ХМІЛЬНІ НАПОЇ

«Творчі люди часто кажуть, що алкоголь допомагає їм та надихає їх. Ми вирішили це перевірити» — розповідає професор Ендрю Яроша з університету Міссісіпі.

Після декількох тестів виявилося, що люди під дією алкогольних напоїв, ліпше розв'язують креативні задачі.

«Алкоголь послаблює самоконтроль. Ви швидше стрибаєте з думки на думку та обираєте найліпшу з них. Якщо вам дуже потрібне креативне рішення, то декілька келихів вина вам точно не зашкодять» — запевняє Ярош.


АЛКОГОЛЬ ТРИМАЄ МОЗОК В ТОНУСІ

Вивчення даних про когнітивні навички 20 тисяч американців вченими з Пекіну та Каліфорнії привело до цікавого висновку — алкоголь допомагає підтримувати тонус в зрілому віці.

Люди, які частіше вживали алкоголь (хоча в невеликих дозах), ліпше запам’ятовували, проговорювали та орієнтувались на місцевості, аніж ті, хто відмовився від алкоголю.


Клікайте та замовляйте напої з доставкою до дверей.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг