Йо-хо-хо, і пляшка рому!

Опубліковано: 28 Травня 2021

Ми вже розповідали вам про дуже цікавий та по-своєму унікальний гватемальський ром Ashanti, а сьогодні трохи докладніше поговоримо про ром саме як про різновид алкогольного напою.

Чим же він цікавий? Ром — загадковіший та РОМантичніший за багато інших алкогольних напоїв. Минуло вже багато років з тих пір, як його почали вживати всюди, однак в ньому все ще відчувається той самий дух піратства, від якого так і хочеться вигукнути: «Йо-хо-хо!», піднімаючи черговий келих.

Якщо ж говорити про більш приземлені деталі, то за методом виготовлення ром поділяється на два основних типи, початковий етап виробництва яких однаковий: нижня частина стебел цукрової тростини, де знаходиться найбільше сахарози, розрізається на частини і подрібнюється. Потім з неї віджимають сік, який очищується і фільтрується. Після цього процес виробництва різниться в залежності від того, який вид рому виготовляють.

Але ми чудово знаємо, що класифікація рому не така проста, щоб поділятися всього на 2 категорії. Тому, розкриваємо завісу таємниці:

  • Темний ром

За кольором бувають: коричневі, чорні або темно-червоні. Зазвичай, вони виготовляються з карамелізованого цукру або патоки. Як правило, їх довго витримують в дуже обвуглених бочках, що надає їм значно насиченіший смак, в порівнянні зі світлим або золотим; У такому ромі, в ароматі, можна виявити нотки спецій, або карамельні відтінки. Темний ром найчастіше використовують в кулінарії. Більшість темного рому виготовляють у таких районах, як Ямайка, Гаїті і Мартініка. Яскравий приклад: Ром Captain Morgan dark.

  • Ароматизований ром

Наповнені ароматами фруктів, таких як банан, манго, апельсин, ананас, кокос, карамболь або лайм. Як правило, міцність таких ромів менше 40%. В основному, їх використовують для ароматизації тропічних коктейлів, але також часто вживаються в чистому вигляді або з льодом. Додавання ароматів відбувається після ферментації та дистиляції.

  • Золотий ром

Так звані «бурштинові роми». Вони являють собою витриманий ром середньої щільності та набувають темний колір завдяки старінню в дерев'яних бочках (зазвичай це обвуглені бочки з-під бурбона). Золотий ром має більш насичений смак, ніж світлий, і його можна сміливо вважати чимось середнім між світлим і темним видом. Серед його варіантів зверніть увагу на Appleton Estate Signature Blend.

  • Світлий ром

Також іменується як «срібний» або «білий». В цілому, світлий ром має слабо виражений смак, окрім властивої напою солодкавості, і, відповідно, використовується в якості основи для коктейлів. Іноді такий ром фільтрують після витримки, щоб прибрати будь-яке забарвлення у смаку. Більшість таких ромів виготовляється у Пуерто-Ріко. Щоб познайомитись з цим різновидом можете скуштувати, наприклад, Mount Gay Silver.

  • Міцний ром

Цей вид значно міцніший за типовий 40%-ий. Інколи його міцність сягає від 75% і до 80%! Яскраві представники: Бакарді 151 і Pitorro. Такий ром зазвичай використовують у коктейлях. 

  • Преміальний ром

Ром, витриманий у бочках з-під хересу більше 5 років, який прийнято вживати так само, як і віскі. Хересний ром володіє більш насиченим і складним ароматом та смаком. Якщо цікаво скуштувати саме такий, спробуйте Zacapa Solera Gran Reserva 23 Years Old.

  • Пряний ром

Такий ром отримує свої аромати шляхом додавання спецій, іноді, карамелі. Більшість з них темного кольору, і їхньою основою слугує золотий ром. Хоча, деякі бренди створюють пряний ром з дешевшого білого і потім вже затемняють барвником карамельного кольору. Спеції, які можуть додавати у напій: кориця, розмарин, аніс, перець, гвоздика і кардамон. Серед різноманіття пряних ромів рекомендуємо все-таки насолодитись Ashanti Spiсed Rum.


До речі, у наш час назва і написання слова «ром» змінюється в залежності від місцевості його виробництва:

Ron — в іспаномовних країнах;

Rhum — в франкомовних;

Rum — в англомовних.

Захотіли рому? Тоді переходьте за посиланням РОМ і замовляйте напій, який вам до вподоби!

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг